LIETUVA: investicinė aplinka

Didžiausias ekonomikos augimas: ekspertų nuomonė
Lietuvos ekonomikos augimas yra didžiausias tarp kitų ES šalių. Tarptautinio monetarinio fondo, Pasaulio banko, „Economist Intelligence“ susivienijimo (žurnalo „The Economist“ tyrimų skyriaus) ir Europos Komisijos ekspertai pastebi Lietuvoje vykstantį išskirtinį ekonomikos progresą, paremtą macro stabilumu ir ekonomikos lankstumu. Lanksti produktų ir darbo rinka ir tvirta tarptautinė prekyba lėmė Lietuvos sėkmę.

Lietuva palaiko stabilų 7,8 procentų didėjimą bendro vidaus produkto, per 2000-2006 metus, tai didžiausias augimas visoje Europoje.

PATRAUKLI VIETA IR IDEALI INFRASTRUKTŪRA

Lietuva yra strategiškoje vietoje tarp didelių šiaurės, rytų ir vakarų rinkų. 500 km spinduliu šalis turi greitą priėjimą prie tokių vietinių regionų, kaip turtinga Skandinavija, greitai augančios Baltijos šalys, didelė NVS ir Vakarų Europa.
Europos Sąjunga pripažino Lietuvą veikliausiu transporto centru, jungiančiu Europos Sąjungą ir Vakarus. Visoms rinkų kryžkelėms, investuotojams ir verslininkams yra labai patogu dirbti Lietuvoje, kuri turi neužšąlantį uostamiestį - svarbiausią ir didžiausią Lietuvos transporto centrą, sujungiantį jūrą, kelius ir geležinkelio trasas iš Rytų į Vakarus, aprūpinant aukštos kokybės susisiekimo paslaugomis pagal Europos Sąjungos reikalavimus. Be to, Lietuva turi plačius ir gerai išvystytus aukštos kokybės kelių ir greitkelių tinklus, geriausius visame Baltijos regione. Tiesioginės geležinkelio trąsos jungia Lietuvą su Rusija, Baltarusija, Latvija, Lenkija ir Vokietija. Pagrindinis tranzitinis kelias tarp Rusijos ir Kaliningrado eina per Lietuvą. Iš Lietuvos tarptautinio oro uosto yra prienami visi tiesioginiai skrydžiai į didžiuosius Europos miestus.

TEISINĖ APLINKA

Lietuvoje ekonomika yra pagrįsta konstituciniais privačios nuosavybės, laisvos individualios ekonominės veiklos ir iniciatyvos principais. Lietuvos teisinė sistema buvo tinkamai pritaikyta, kad šie principai būtų tinkamai puoselėjami. Kadangi su nekilnojamuoju turtu susijusios rinkos sudaro didelę dalį vietinėje ir tarptautinėje verslo aplinkoje, buvo sukurta moderni ir efektyvi teisinė sistema, padedanti šioms rinkoms sėkmingai vystytis.

NEKILNOJAMO TURTO RINKA

  • Nauja statyba su didele pinigų cirkuliacija yra patraukli tiek vietiniams, tiek tarptautiniams investuotojams.
  • Dėl nekilnojamo turto stygiaus pardavimo ir tolimesnės nuomos sandėriai yra praktikuojami.
  • Visi komercinio nekilnojamo turto sektoriai patiria mažėjančius pelnus.

 

Daugiau informacijos: http://www.development.lt; http://www.lb.lt; www.europe-re.com

 
   
UAB ''Vilijos parkas''
Įmonės kodas 300693372, Verkių g. 29 LT-09108 Vilnius
2010 © Visos teisės saugomos